Niech żyje w naszych sercach

SERCE JEZUSA

Cel szczególny: kochać Najświętsze Serce Jezusa, pocieszać Je, sprawiać, by Je kochano. 

Powołanie

Niezmiennie pytamy o cel naszego życia. Poszukujemy naszego powołania. Ja odnalazłem go w życiu kapłańskim. Więcej o powołaniach na stronie młodych Sercanów.

Słuchanie

Aby czegoś się nauczyć i zrozumieć należy słuchać. W dużej mierze to przyswajanie sobie wiedzy jest słuchaniem tego czego inni mówią, jak również własnych poszukiwań. Także zrozumienia co nas najbardziej interesuje. Specjalizacja.

Głoszenie

Przychodzi ten moment, gdy realizujesz swoje powołanie głosząc Tego kto cię powołał używając wszystkiego czego nauczyłeś się słuchając. Więc nie warto marnować żadnej sytuacji, która cię uczy. Nawet ta najbardziej trudna.

Nie bójcie się. Ja jestem z wami.

Eucharystia Adoracja Wspólnota

Wypłyń na głębię. Chodź do Mnie po wodzie. Wezwania Chrystusa, które tyle razy wydają się niemożliwe do zrealizowania. Bo tyle pracowaliśmy i nic nie udało się nam dokonać. Bo idąc po wodzie życia mogę się utopić. A jednak z NIM wszystko jest możliwe.

Na głębi dużo nie widać, ale Bóg widzi wszystko. Z JEGO pomocą można dokonać wielkiego połowu.

Nasza wiara (Fides) umacnia nas

 Jego słodycz i uprzejmość podbiły moje serce.

o. Leon Dehon

Jesteśmy skierowani do różnych obszarów

Z pomocą Bożą dokonaliśmy

Dehon dokumenty

Oryginalne dokumenty dotyczące Założyciela Księży Sercanów ojca Jana Leona Dehon.

Teksty międzynarodowe

Teksty ojca Jana Leona Dehon w różnych tłumaczeniach językowych. Jak również inne teksty dotyczące Założyciela i samego Zgromadzenia.

Strona główna Zgromadzenia

Wiadomości i informacje dotyczące Zgromadzenia Sercanów na całym świecie. Wiadomości są podawane w różnych językach.
Wiadomości polskie znajdują się na własnej stronie https://scj.pl lub https://sercanie.pl
Drogowskaz po różnych działalnościach polskich Sercanów można znaleźć na http://sercanie.online

Czasopismo Dehoniana

Czasopismo wewnątrz Zgromadzenia publikujące różne artykuły dotyczące Serca Bożego, Założyciela, Zgromadzenia i jego charyzmatu.

Studia Dehoniana

Miejsce, gdzie dokonuje się pogłębione studium tematów dotyczących naszego Zgromadzenia Sercanów jak i jego charyzmatu.

Mój Blog

Mając już email na Googlu, ma się również możliwości prowadzenia Bloga. No to toż czemu nie skorzystać. Niektóre wiadomości z tego Bloga są podpięte do tej strony. Oryginalnie na https://zkhuber.blogspot.com/

Moja stronka

Oj tych stronek to już było. Nawet ta, na której obecnie jesteś. Inna to też zasługa Googla. Chociaż chcą bym zmienił na jakąś nowoczesną, ale ja nie chcę, bo jest dla... zbyt prosta. Dla chcących eksplorować: https://sites.google.com/site/zkhuber/

DehonWiki

Projekt, do którego zostałem wezwany do Rzymu w 2008 roku. W ramach przygotowania do XXII Kapituły generalnej starano się dokonać digitalizacji tekstów ojca Dehona. W dużej mierze udało się tego dokonać. Powyżej w "DehonDocs" znajduje się droga jaką przybrało to dzieło. Jednak pewną pozostałością jest DehonWiki, platforma którą możnaby rozwijać w języku polskim. Dla poznania dzieła Ojca Dehona i charyzmatu Zgromadzenia zapraszam do odwiedzenia.
https://www.zkhuber.eu/dehonwiki/

Wiadomości

Z mojego bloga

Sercańscy Patronowie

29 lipca wg. propozycji nowego wewnętrznego kalendarza liturgicznego Księży Sercanów obchodziliśmy Święto Świętych Marty, Marii i Łazarza, przyjaciół Pana. Święto Świętych Marty, Marii i Łazarza, przyjaciół Pana (29 lipca) konkretnie kondensuje charyzmat sercański poprzez gościnność i Sint unum – jedno z zawołań sercańskich. Mówiąc słowami Ojca Dehona: „widzimy Betanię, gdzie Jezus był kochany i gdzie tak mocno kochał według przekazu Ewangelii, gdzie pociągała Go kontemplacyjna miłość Marii, czynna miłość Marty i uczucie Łazarza” (zob. CAHIERS…

Jedność w 2054 między Wschodem i Zachodem?

Sympozjum na temat synodalności proponowany przez Wyższe Misyjne Seminarium Księży Sercanów jeszcze raz zwróciły moją pamięć na spotkanie Papieża Franciszka z ekumeniczną fińską delegacją, która co roku modli się w Rzymie o jedność Kościołów. Chrystus modląc się prosił o jedność, aby byli jedno, gdyż to jest gwarantem poznania zbawczej misji Chrystusa na tym świecie. Dlatego do tej jedności ciągle powinniśmy dążyć i o nią zabiegać. W roku 1054 jakby oficjalnie został przypieczętowany rozłam między Kościołami…

Współpracujemy z

Serca na głębi

To nowe światło ukazuje nam bardziej miłość Boga i miłość ku nam Najświętszego Serca. Wspomniany ogień – to ogień miłości i ofiary, ukazany przez naszego Pana św. Małgorzacie Marii; ogień Boski, którego Najświętsze Serce chce udzielić i naszym sercom: „Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże pragnę, żeby on już zapłonął” (Łk 12,49). Pragnę – mówi Jezus – żeby ten ogień się rozprzestrzeniał.

Kontakty

Adres

Florynka 58
33-332 Florynka

Skontaktuj się

Telefon : Teleadresownik

Email : zkhuber@scj.pl

Nasze godziny

PO-SO 09:00 – 19:00

NIEDZIELA idź do Kościoła