biblioteka_serca

Pozycje o Najśw. Sercu Pana Jezusa

Będziemy się starać prezentować opublikowane książki szczególnie te najnowsze

Zobacz również Zbiór książek dot. NSJ

W naszym sercańskim Wydawnictwie Dehon można znaleźć różne materiały dot. „Serca Jezusa”. Zobacz zbiór książek i akcydensów na stronie Wydawnictwa DEHONWielka działalność twórcza ks. Gawła SCJ zmienia również podejście do tej „Biblioteki Serca”. Rosnąca ilość umieszczanych tutaj książek zmusza nas do sposobu ich prezentowania. Już w powyższym ⇑ linku można zobaczyć sposób przyszłego sposobu magazynowania zebranych zasobów.

Na tej stronie można zapoznać się z częściową twórczością ks. Gawła SCJ z pozycjami dot. Serca Jezusowego.

św. Mechtylda von Hackeborn

Przyjdź, aby się wzmocnić. Objawienia o Sercu Pana Jezusa to książka ze świata mistyki i duchowości. Zawiera wybór pism Świętej Mechtyldy von Hackenborn. Córka barona von Hackeborn, mniszka, mistyczka i wizjonerka XIII wieku, została obdarzona szczególnymi łaskami, które pozwoliły jej rozmawiać z Chrystusem i przebywać w Jego Sercu. Jej objawienia, spisane przez współsiostry, są źródłem niezwykłej mocy i chwały Bożej.

Pięciotomowa Księga duchowej łaski św. Mechtyldy została uznana za zabytek piśmiennictwa średniowiecznego, ale przede wszystkim za źródło, z której czerpali wierni spragnieni Boga i Jego duchowej obecności. Jej przesłanie jest nadal aktualne i inspirujące dla dzisiejszego człowieka, często pogubionego i szukającego Boga po omacku. W jednej z audiencji środowych Papież Benedykt XVI podkreślił wartość przesłania nie tylko dla samej wizjonerki, ale dla nas wszystkich.

Dzięki tej książce poznasz mistyczną drogę Świętej Mechtyldy von Hackeborn i odkryjesz piękno kultu Najświętszego Serca Jezusowego. Jej modlitwy i objawienia są światłem dla wszystkich, którzy pragną wzmocnić swoją wiarę i zbliżyć się do Boga.

Przekonaj się sam, jak wielką moc i łaskę niesie Najświętsze Serce Jezusa!


Autor: św. Mechtylda von Hackeborn
Wydawca: Wydawnictwo M
Rok wydania:
Opis fizyczny: stron: 128
ISBN / ISSN: 9788380434226
Oprawa: miękka
Wydanie:
https://kmt.pl/pozycja.asp?ksid=60988&tytul=przyjdz-aby-sie-wzmocnic

św. Urszula Ledóchowska

Serce Jezusowe Pragniesz naśladować cnoty Serca Jezusowego? Sięgnij po tę książeczkę opartą na pismach św. Urszuli, w której sercu nie tylko pierwszy piątek miesiąca, ale każdy piątek niósł pamięć męczeńskiej śmierci Jezusa, przebicia Jego Serca, miecza, który przeniknął Serce Współodkupicielki – Maryi.

Program naśladowania cnót Serca Jezusowego W książeczce zamieszczono “Program naśladowania cnót Serca Jezusowego”, czyli nowennę dziewięciomiesięczną (lub dziewięciodniową) na podstawie Testamentu i innych pism św. Urszuli. Wzbogacono ją również o modlitwy do Serca Jezusowego. To doskonała pomoc w przeżywaniu pierwszych piątków miesiąca, abyśmy przez wierne naśladowanie cnót Serca Jezusowego coraz bardziej wzrastali w świętości.


Autor: św. Urszula Ledóchowska
Wydawca: Edycja Świętego Pawła
Rok wydania:
Opis fizyczny: stron: 160
ISBN / ISSN: 9788381316149
Oprawa: miękka
Wydanie:
https://kmt.pl/pozycja.asp?ksid=60538&tytul=o-nasladowaniu-cnot-serca-jezusowego

św. Józef Sebastian Pelczar

366 dni ze św. Józefem Pelczarem
Szukasz książki, która pomoże Ci w owocny sposób przeżyć cały rok? Skorzystaj z niniejszych rozważań autorstwa św. Józefa Sebastiana Pelczara, który przez całe życie kierował się myślą: Wszystko dla Najświętszego Serca Jezusowego przez Niepokalane ręce Najświętszej Maryi Panny.

Starannie dobrane teksty
Książka zawiera wybór tekstów dotyczących kultu Najświętszego Serca Jezusowego starannie dobranych z dzieł, przemówień, kazań, listów pasterskich i korespondencji świętego. Zostały one przypisane poszczególnym dniom roku i wplecione w chronologię życia św. Józefa Sebastiana Pelczara, tak aby tworzyły cały rok rozważań.


Autor: św. Józef Sebastian Pelczar
Wydawca: Edycja Świętego Pawła
Rok wydania:
Opis fizyczny: stron: 400
ISBN / ISSN: 9788381316460
Oprawa: twarda
Wydanie:
https://kmt.pl/pozycja.asp?ksid=60596&tytul=wpatrzeni-w-milujace-serce-jezusa

LESZEK POLESZAK SCJ (ks.)

Książka została wydana z okazji 250. rocznicy ustanowienia liturgicznego święta Najświętszego Serca Jezusowego, którą obchodzimy w 2015 roku. Jest ona praktycznym przewodnikiem po nabożeństwie do Najświętszego Serca Jezusowego.
Odpowiada na pytania:
– Dlaczego czcimy Najświętsze Serce Jezusa?
– Jak w codziennym życiu przeżywać duchowość Bożego Serca?
– Jaką rolę w tej duchowości odgrywa Eucharystia i adoracja Najświętszego Sakramentu?
– W jaki sposób możemy w chorobie i cierpieniu oddawać cześć Jezusowemu Sercu?
Podaje również niektóre formy modlitwy do Serca Jezusowego, takie jak: godzinki, litania, koronka, akty wynagrodzenia i poświęcenia się Najświętszemu Sercu Jezusa.
W prostych słowach pragnie przybliżyć to, co jest najpiękniejsze i najtrwalsze w naszej relacji do Pana Boga – miłość i wierność Najświętszego Serca Jezusowego.
Chcesz odnowić swoją pobożność do Bożego Serca koniecznie sięgnij po ten przewodnik.


Autor: ks. Leszek Poleszak SCJ
Wydawca: Wydawnictwo Księży Sercanów Dehon
Rok wydania: 2015
Opis fizyczny: stron: 88
ISBN / ISSN: 978-83-7519-288-9
Oprawa: miękka
Wydanie:
http://wydawnictwo.net.pl/1064/ODNALEZC-MILOSC-BOGA-W-SERCU-JEZUSA.html

LESZEK POLESZAK SCJ (ks.)

Ksiądz Leszek Poleszak SCJ na kartach tej książki niezwykle wnikliwie analizuje wszystkie przejawy i formy kultu Serca Jezusowego na przestrzeni dziejów chrześcijaństwa sięgając do tradycji biblijnej, do Ojców Kościoła i wybitnych teologów od Średniowiecza po czasy nam współczesne. Ukazuje także apostolski wymiar kultu Serca Jezusowego z odniesieniem do czasów współczesnych i możliwości wykorzystania tej duchowości w dzisiejszym duszpasterstwie.


Autor: ks. Leszek Poleszak SCJ
Wydawca: Wydawnictwo Księży Sercanów Dehon
Rok wydania: 2010
Opis fizyczny: stron: 413
ISBN / ISSN: 978-83-7519-128-8
Oprawa: twarda
Wydanie:
http://wydawnictwo.net.pl/125/SERCE-ZBAWICIELA.html

LESZEK POLESZAK SCJ (oprac. ks.)

„Zgodnie z panującą niegdyś tradycją - w niektórych krajach jest ona jeszcze żywa - rodziny poświęcały się Najświętszemu Sercu Jezusa i w swoich domach przechowywały Jego obraz. Ten kult jest zakorzeniony w tajemnicy Wcielenia; miłość Boga do ludzkości objawiła się z niezwykłą wyrazistością za pośrednictwem Serca Jezusa. Dlatego prawdziwy kult Najświętszego Serca zachowuje swoje znaczenie i pociąga w sposób szczególny dusze spragnione Bożego miłosierdzia, znajdujące w Nim nieskończone źródło, z którego czerpią wodę życia, by nawadniać pustynie ludzkiej duszy i rozbudzać nadzieję” (Benedykt XVI).


Autor: ks. Leszek Poleszak SCJ
Wydawca: Wydawnictwo Księży Sercanów Dehon
Rok wydania: 2008
Opis fizyczny: stron: 78
ISBN / ISSN: 978-83-7519-049-6
Oprawa: miękka
Wydanie:
http://wydawnictwo.net.pl/530/INTRONIZACJA-NAJSWIETSZEGO-SERCA-JEZUSOWEGO.html

LESZEK POLESZAK SCJ (ks.)

Głównym celem książki, którą oddajemy do rąk Czytelników, jest przybliżenie treści kryjącej się w Naj­świę­tszym Sercu Jezusa. Pozycja ta nie stanowi traktatu, w którym zawiera się cała teologia Bożego Serca. Jest ona raczej próbą zebrania i przystępnego przekazania przemyśleń o miłości Serca Jezusowego, które zrodziły się dzięki pracy i modlitwie wszystkich zajmujących się tą tematyką. Ufam, że jej lektura pomoże raz jeszcze odkryć każdemu, że jest umiłowany przez Boga, i zaowocuje darem miłości w relacji do innych.
Autor


Autor: ks. Leszek Poleszak SCJ
Wydawca: Wydawnictwo Księży Sercanów Dehon
Rok wydania: 2007
Opis fizyczny: stron: 192
ISBN / ISSN: 978-83-7519-045-0
Oprawa: twarda
Wydanie: pierwsze
http://wydawnictwo.net.pl/649/SERCE-JEZUSA-NIEZGLEBIONE-ZRODLO-MILOSCI-BOGA.html

LESZEK POLESZAK SCJ (oprac. ks.)

Dokumenty Magisterium Kościoła o Najświętszym Sercu Pana Jezusa od Klemensa XIII do Benedykta XVI.

Tajemnica Najświętszego Serca Jezusowego jest w swojej istocie tak stara jak chrześcijaństwo. Znajduje ona swoje odbicie w urzędowym nauczaniu Kościoła i z biegiem lat zajmuje w nim coraz więcej miejsca. Dwa ostatnie stulecia stanowią swoiste apogeum rozwoju nauki o Najświętszym Sercu Jezusa jako głównym nośniku prawdy o Bogu Miłosiernym.
kard. Stanisław Nagy

Publikacja, którą oddajemy do rąk czytelników stanowi najobszerniejszy - jak dotąd - zbiór wypowiedzi Magisterium Kościoła dotyczących Najświętszego Serca Pana Jezusa, jaki ukazał się w języku polskim.
Mam nadzieję, że powyższy zbiór przyczyni się choć trochę do odnowienia oraz utrwalenia pobożności i kultu Bożego Serca, który wciąż nie traci na swojej aktualności, stając się dla współczesnych wyznawców Jezusa Chrystusa trwałą ostoją i bezpiecznym oparciem w czasach, kiedy przychodzi nam zmagać się z wahaniem wiary wielu chrześcijan, niepewnością moralną a niekiedy także brakiem nadziei i ufności.
Autor


Autor: ks. Leszek Poleszak SCJ
Wydawca: Wydawnictwo Księży Sercanów Dehon
Rok wydania: 2006
Opis fizyczny: stron: 616
ISBN / ISSN: 83-89433-80-X
Oprawa: twarda
Wydanie: pierwsze
https://kmt.pl/pozycja.asp?ksid=16672

LESZEK POLESZAK SCJ (ks.)

Motywem przewodnim tych rozważań stały się wezwania Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Przedstawione refleksje zostały przygotowane w taki sposób, by mogły stać się pomocą w osobistej modlitwie i kontemplacji Boga w Najświętszym Sercu Jezusa, jak również we wspólnej modlitwie Kościoła, wyrażającej się chociażby w nabożeństwach czerwcowych rozwijających kult Bożego Serca.


Autor: ks. Leszek Poleszak SCJ
Wydawca: Wydawnictwo Księży Sercanów Dehon
Rok wydania: 2004
Opis fizyczny: stron: 84
ISBN / ISSN: 83-89433-20-6
Oprawa: miękka
Wydanie:
http://wydawnictwo.net.pl/635/SERCE-ZBAWICIELA.html

s. Leonia Maria Nastał - wybór tekstów: s. Elżbieta Korobij słNMP, Barbara Zielezińska

Rozważania Drogi Krzyżowej
Pragniesz zgłębić tajemnicę miłości Boga do ludzi, objawioną w zbawczej męce Jezusa Chrystusa? Odkryj książkę “Z miłującym sercem Jezusa”, zainspirowaną “Dziennikiem duchowym” s. Leonii Nastał. To bogactwo treści dotyczących męki Pana Jezusa.

Kilka wersji
Rozważania przygotowano w kilku wersjach, dzięki czemu książeczka może posłużyć na wszystkie piątki Wielkiego Postu - zarówno w parafiach i wspólnotach, jak i podczas indywidualnej modlitwy. Szczególną uwagę warto zwrócić na wersję szóstą, zawierającą przedłużone rozważania, umożliwiające głębszą refleksję.

Poręczny format
Dodatkową zaletą książeczki są jej małe wymiary, dzięki czemu łatwo zabrać ją ze sobą wszędzie, gdzie jest potrzebna.


Autor: s. Leonia Maria Nastał
Wydawca: Edycja Świętego Pawła
Rok wydania: 2023
Opis fizyczny: stron: 216
ISBN / ISSN: 978-83-8131-535-7
Oprawa: broszurowa
Wydanie:
https://edycja.pl/ksiazki/liturgia/modlitewniki-i-rozwazania-2995/droga-krzyzowa-z-milujacym-sercem-jezusa-1320040802.html

ks. Jerzy Jastrzębski

Zaufać miłości Jezusa
Jakie jest Serce Jezusa? Pełne miłości, dobroci, cierpliwości. Tylko Ono jest lekarstwem na Twoją słabość, tylko Ono może pomóc naprawić Twoje błędy. Zawierz Mu swoje choroby, słabości, problemy, błędy i zaufaj Jego miłości, rozważając słowa Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Ta książeczka przeprowadzi Cię przez 9 dni Nowenny z pomocą krótkich, ale treściwych i poruszających serce tekstów św. Franciszka Salezego. Każdego dnia znajdziesz też rozważanie, modlitwę, a także zachętę do osobistej refleksji i miejsce na notatki. Dzięki temu modlitewnik może stać się Twoim osobistym dziennikiem budowania relacji z Najświętszym Sercem Jezusa.

Poręczny format
Dodatkowy atut modlitewnika to jego poręczny format, dzięki któremu możesz mieć go zawsze ze sobą, by modlić się i rozważać wartościowe teksty przy każdej sposobności. Sięgnij po niego i zaufaj Bożej Miłości!


Autor: ks. Jerzy Jastrzębski
Wydawca: Edycja Świętego Pawła
Rok wydania: 2023
Opis fizyczny: stron: 72
ISBN / ISSN: 978-83-8131-584-5
EAN: 9788381315845
Oprawa: broszurowa
Wydanie:
https://edycja.pl/ksiazki/liturgia/modlitewniki-i-rozwazania-2995/dziewiec-slow-o-milosci-1320104011.html

s. Anna Maria Pudełko AP, ks. Jerzy Jastrzębski

Zaproszenie do dialogu
“Czy miłujesz Mnie?” - Jezus każdego dnia zadaje Ci to kluczowe pytanie. Wejdź z Nim w dialog, korzystając z pomocy tej wyjątkowej książki, zawierającej rozważania wezwań Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa w niecodziennej formie.

Dialog Mistrza z umiłowanym uczniem
Rozważania opracowano jako dialog Mistrza z umiłowanym uczniem. W rozmowę wplecione zostały wypowiedzi osób, które podjęły dialog z Jezusem i swoją świętością wskazują nam dziś drogę, m.in. św. Jan Paweł II, św. Tomasz z Akwinu, św. Franciszek Salezy, bł. Stefan Wyszyński, bł. Jakub Alberione oraz słudzy Boży: s. Wanda Boniszewska, Piotr Goursat i ks. Dolindo Ruotolo.

Bogata zawartość
W publikacji, oprócz rozważań, znajdziesz również:

 • pełny tekst Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa,
 • akt poświęcenia całego rodzaju ludzkiego Sercu Jezusowemu,
 • historię objawień Bożego Serca św. Marii Małgorzacie Alacoque
 • historię rozwoju kultu Najświętszego Serca Jezusowego.

Zapraszamy do dialogu twojego serca z Sercem Jezusa!


Autor: s. Anna Maria Pudełko AP, ks. Jerzy Jastrzębski
Wydawca: Edycja Świętego Pawła
Rok wydania: 2023
Opis fizyczny: stron: 200
ISBN / ISSN: 978-83-8131-569-2
EAN: 9788381315692
Oprawa: broszurowa ze skrzydełkami
Wydanie:
https://edycja.pl/ksiazki/liturgia/modlitewniki-i-rozwazania-2995/dialog-serc-1320010157.html

ks. Szymon Tracz

Niezbędnik pierwszopiątkowy
Szukasz książki, która pomoże Ci w przeżyciu pierwszych piątków miesiąca? Wykorzystaj ten poręczny modlitewnik, który pomoże Ci przygotować się do spowiedzi świętej, a także lepiej zrozumieć, czym jest nabożeństwo pierwszych piątków miesiąca związane z kultem Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Bogata zawartość
W książeczce znajdziesz:

 • ciekawe ujęcie sakramentu pokuty i pojednania w odniesieniu do przypowieści Jezusa o miłosiernym Samarytaninie,
 • warunki dobrej spowiedzi świętej,
 • propozycję rachunku sumienia,
 • krótką historię nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków miesiąca,
 • historię kultu obrazu Najświętszego Serca Pana Jezusa,
 • litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Poręczne wymiary
Dodatkowy atut publikacji to jej niewielkie, poręczne wymiary, a także starannie dopracowana, przejrzysta szata graficzna, dzięki której wygodnie się z niej korzysta.


Autor: ks. Szymon Tracz
Wydawca: Edycja Świętego Pawła
Rok wydania: 2023
Opis fizyczny: stron: 56
ISBN / ISSN: 978-83-8131-545-6
EAN: 9788381315456
Oprawa: broszurowa
Wydanie:
https://edycja.pl/ksiazki/liturgia/modlitewniki-i-rozwazania-2995/jezu-przytul-mnie-do-serca-twego-1320080215.html

WIESŁAW PIETRZAK SCJ (ks.)

Ksiądz Wiesław Pietrzak SCJ w swoich homiliach w łatwy i przystępny sposób odkrywa zasadnicze elementy duchowości Bożego Serca ukryte w wezwaniach litanijnych ku Jego czci. Homilie te to wspaniała pomoc dla księży głoszących pierwszopiątkowe kazania lub prowadzący tradycyjne nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusowego w miesiącu czerwcu. Z rozważań tych mogą skorzystać wszyscy czciciele Bożego Serca, którzy przez medytację poszczególnych wezwań Litanii do Najświętszego Serca Jezusowego pragną czynić swoje życie na Jego wzór.

Ksiądz Wiesław Pietrzak SCJ – kapłan ze Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego, urodzony w 1955 roku, święcenia kapłańskie otrzymał w 1981 roku. Pracował jako wikariusz, potem jako misjonarz krajowy. Po studiach homiletycznych na KUL-u został ojcem duchownym i wykładowcą homiletyki w Wyższym Seminarium Misyjnym Księży Sercanów w Stadnikach. Obecnie mieszka w Krakowie, w Domus Mater, który jest domem macierzystym Księży Sercanów i nadal głosi misje i rekolekcje w całym kraju, jest także rekolekcjonistą sióstr zakonnych i kapłanów.


Autor: Ks. Wiesław Pietrzak SCJ
Wydawca: Wydawnictwo Księży Sercanów - Dehon
Rok wydania: 2018
Opis fizyczny: stron: 110
ISBN / ISSN: 978-83-7519-475-3
EAN: 9788375194753
Oprawa: miękka
Wydanie: pierwsze
http://wydawnictwo.net.pl/1416/UCZYN-SERCA-NASZE-WEDLUG-SERCA-TWEGO.html

ABP FULTON J. SHEEN

Arcybiskup Fulton J. Sheen, Sługa Boży, od momentu przyjęcia święceń kapłańskich codziennie odprawiał Godzinę Świętą przed Najświętszym Sakramentem. Zachęcał do tej praktyki zarówno osoby konsekrowane, jak i świeckie. Godzina Święta nadawała poczucie sensu jego życiu, by ostatecznie uświęcić moment jego śmierci – podczas jej odprawiania odszedł do Domu Ojca. W swojej książce amerykański duchowny dzieli się z czytelnikami owocami praktykowania Godziny Świętej. Odwołując się do osobistych doświadczeń, tłumaczy, czym ona jest oraz jak ją prawidłowo odprawiać. Proponuje również niezwykle głębokie treści medytacji. Odkryj, jak uczynić swoje Godziny Święte bardziej skutecznymi, i doświadcz potężnych chwil komunii z Bogiem!


Autor: Ks. Piotr Śliżewski, Magdalena Kędzierska-Zaporowska
Wydawca: Wydawnictwo Esprit Kraków 2023
Rok wydania: 2023
Opis fizyczny: stron: 184
ISBN / ISSN: 9788367530750
Oprawa: twarda
Wydanie:
https://kmt.pl/pozycja.asp?ksid=59362

KS. PIOTR ŚLIŻEWSKI, MAGDALENA KĘDZIERSKA-ZAPOROWSKA

Wyjątkowy przewodnik na pierwsze piątki miesiąca. Dlaczego bierzemy udział we mszy w dziewięć pierwszych piątków miesiąca? Jakie obietnice złożył Jezus wszystkim tym, którzy przybliżą się do Jego Najświętszego Serca i przyjmą płynącą z Niego nieskończoną miłość? Czy te obietnice naprawdę się spełniają? Takie pytania zadaje sobie wiele dzieci, które po Pierwszej Komunii zapraszane są przez Kościół do praktykowania nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków miesiąca. Wśród zaciekawionych wyjątkowymi obietnicami znaleźli się Ola i Piotrek, którzy z niecierpliwością oczekują na comiesięczne msze, podczas których ksiądz Piotr szczegółowo i przystępnie objaśnia, o co w tym wszystkim tak naprawdę chodzi. Z jego podpowiedzi mogą skorzystać także rodzice i dziadkowie, dla których ksiądz Piotr przygotował specjalne uzupełnienia. Zainspirować mogą się nimi również księża prowadzący szkolne msze pierwszopiątkowe oraz katecheci przygotowujący dzieci do Pierwszej Komunii Świętej.


Autor: Ks. Piotr Śliżewski, Magdalena Kędzierska-Zaporowska
Wydawca: Wydawnictwo eSPe Kraków 2023
Rok wydania: 2023
Opis fizyczny: stron: 48
ISBN / ISSN: 9788382012033
Oprawa: miękka
Wydanie:
https://kmt.pl/pozycja.asp?ksid=59096

KS. JAN SYPKO SCJ

O treści najnowszej publikacji ks. Jana Sypko SCJ mówi już jej tytuł: Kardynał Stefan Wyszyński czcicielem i apostołem Najświętszego Serca Jezusowego. W centrum książki znajduje się przesłanie o wielkiej miłości Boga do człowieka. Do niej prowadzi kardynał Stefan Wyszyński, którego duchową sylwetkę opisuje autor. Każdy potrzebuje w życiu mądrych nauczycieli, aby odkryć smak własnego życia. Stefan Wyszyński uczył się bezpośrednio pod okiem Bożej opatrzności oraz Maryi, której serce jest ściśle zjednoczone z sercem jej Syna, Jezusa. Z tej szkoły zawierzenia wyszedł kapłan, biskup i prymas Polski, stając się duchowym liderem narodu polskiego. Treść książki zaprasza, aby przypatrzeć się sercu Jezusa, które zawiera różne odcienie Bożej miłości i jest otwarte dla każdego człowieka. Przypomnienie objawień oraz wyjaśnienie elementów nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusa pomaga przyjąć ten rys duchowy do swojego życia. Dodatkowo autor ujął temat w odniesieniu do życia konsekrowanego, świeckiego i kapłańskiego. Książka z pewnością odświeży obecne od dawna w Kościele wezwanie do oddawania chwały Bożemu sercu. Przywoła pamięć o tym, czego nauczał kard. Stefan Wyszyński i zainspiruje do życia Jego nauczaniami. Przede wszystkim jednak powie, że Bóg jest miłością, i zaprosi do dzielenia się nią z innymi.


Autor: Ks. Jan Sypko SCJ
Wydawca: Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej BIBLOS Tarnów 2023
Rok wydania: 2023
Opis fizyczny: 140×200, stron: 110
ISBN / ISSN: ISBN EAN: 9788377939031 (ISBN: 978-83-7793-903-1)
Oprawa: miękka
Wydanie:
https://kmt.pl/pozycja.asp?ksid=59141

KS. MICHAŁ LIPIŃSKI

Rozważania na nabożeństwa czerwcowe.


Autor: Ks. Michał Lipiński
Wydawca: Wydawnictwo ITKM Włocławek 2023
Rok wydania: 2023
Opis fizyczny: format: 140×200, stron: 54
ISBN / ISSN:
Oprawa:
Wydanie:
https://kmt.pl/pozycja.asp?ksid=59274

red. Robert Więcek SJ

Zamieszczone w książce teksty to owoc sześciomiesięcznych przygotowań do Jubileuszu 100-lecia Poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie oraz treści z samych uroczystości, które odbyły się 11 czerwca 2021 roku. Artykuły zostały ułożone tak, by mogły stanowić materiał do rocznej pracy duszpasterskiej, zarówno indywidualnej, jak i w grupach, od Adwentu do uroczystości Chrystusa Króla. Obejmują codzienne rozważania, treści rekolekcyjne, lekturę.

Książka skierowana jest do wszystkich czcicieli Serca Bożego, szczególnie do członków Papieskiej Światowej Sieci Modlitwy (Apostolstwa Modlitwy).


Autor: Robert Więcek SJ
Wydawca: Wydawnictwo WAM Kraków
Rok wydania: 2022
Opis fizyczny: format: 142×202 mm, stron: 352
ISBN / ISSN: 978-83-277-3072-5
Oprawa: miękka
Wydanie:
https://wydawnictwowam.pl/prod.droga-do-serca.32340.htm?sku=90329

KS. STANISŁAW BIEL SJ

Jezus, który uzdrawia, wzrusza się, ceni przyjaźń, a przede wszystkim kocha – taki obraz Syna Bożego przybliża czytelnikom Stanisław Biel SJ. W rozważaniach, czerpiących obficie z ewangelicznych opisów, ukazuje serce Jezusa, Boga-Człowieka pochylającego się nieustannie nad ludzkim cierpieniem i biedą, serce pełne dobroci i czułości.

Zapraszam cię, drogi czytelniku, byś pozostawił przez chwilę wszystkie problemy i zmartwienia, znalazł wyciszone miejsce i posłuchał, jak bije serce Jezusa. Kontemplując Jego życie, z pomocą tych medytacji może dotkniesz rąbka tajemnicy Boga, doświadczysz Jego miłosierdzia i miłości.

Droga Jezusa to seria książek poświęconych życiu i działalności Chrystusa. Autor, korzystając z metody kontemplacji ewangelicznej, daje czytelnikowi przestrzeń do zatrzymania się i skupienia na ważnych momentach w historii zbawienia.


Autor: Stanisław Biel SJ
Wydawca: Wydawnictwo WAM Kraków
Rok wydania: 2022
Opis fizyczny: format: 125×195, stron: 336
ISBN / ISSN: 978-83-277-1993-5
Oprawa: miękka
Wydanie:
https://www.kmt.pl/pozycja.asp?ksid=58024

Małgorzata Forysiak

„Gdy żołnierze podeszli do Jezusa i zobaczyli, że już umarł, nie łamali Mu goleni, tylko jeden z nich włócznią przebił Mu bok i natychmiast wypłynęła krew i woda” (J 19,33-34).

Świadectwo św. Jana o przebitym Sercu Pana Jezusa zapisane na kartach Ewangelii od samych początków chrześcijaństwa było przedmiotem modlitwy świętych oraz tematem licznych homilii ojców Kościoła. Małgorzata Forysiak w mistrzowski sposób opisuje rozwój tradycji chrześcijańskiej, która w przebitym Sercu Zbawiciela upatruje źródło sakramentów i jedności Kościoła. Autorka z właściwą sobie ogromną pasją objaśnia znaczenia symboli biblijnych związanych z kultem Najświętszego Serca Jezusa, na nowo odczytuje świadectwa świętych i mistyków oraz tłumaczy, dlaczego przesłanie związane z wodą i krwią wypływającymi z boku Chrystusa aktualne jest zwłaszcza dziś. Ta książka to obowiązkowa lektura dla wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Jezusa.


Autor: Małgorzata Forysiak
Wydawca: eSPe Kraków
Rok wydania: 2022
Opis fizyczny:
ISBN / ISSN: 978-83-8201-145-6
Oprawa: miękka
Wydanie:
https://https://www.kmt.pl/pozycja.asp?ksid=57823

ks. Józef Gaweł SCJ

Tadeusz Drozdowicz SJ

„Prosić o dogłębne poznanie Pana, który dla mnie stał się człowiekiem, abym go więcej kochał i więcej szedł w jego ślady.”

Oto modlitwa prośby w „Ćwiczeniach duchowych”, która jest wprowadzeniem do kontemplacji o wcieleniu Syna Bożego. Św. Ignacy Loyola umieszcza ją przed wszystkimi kontemplacjami wydarzeń z ziemskiego życia Zbawiciela. Ten kto głębiej poznaje Chrystusa, zaczyna bardziej Go kochać, a gdy bardziej kocha, wówczas więcej chce Go naśladować.

O. Tadeusz Drozdowicz SJ, podaje kilka obrazów z życia Jezusa, dzięki którym lepiej poznamy Boga, bo odsłaniają one Jego istotę: bezgraniczną miłość do człowieka. Autor zaprasza nas do modlitewnej wędrówki szlakiem wezwań litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.


Autor: Tadeusz Drozdowicz SJ.
Wydawca: RHETOS
Rok wydania: 2017
Opis fizyczny:
ISBN / ISSN:
Oprawa: miękka
Wydanie:
http://rhetos.istore.pl/pl/p/Zar-Milosci.-Medytacje-o-Sercu-Bozym-Tadeusz-Drozdowicz-SJ/23072000

s. Bożena Maria Hanusiak

Serce Jezusa mówi do twojego serca
Zanurz się w Bożej miłości
Twoje Serce jest moją ziemią obiecaną, do której zdążam.
Fragment
Książka Serce Jezusa mówi do twojego serca to rozważania na każdy dzień roku, które pomogą nam odnaleźć drogę do Serca Jezusa. Bliska więź z Chrystusem ma moc przemiany życia, a codzienne spotkania z Nim napełniają pociechą i pozwalają odzyskać pokój. Zbawiciel pragnie dzielić z nami wszystkie nasze troski. Mówi, że jesteśmy kochani miłością żarliwą, która nie stawia warunków. Miłością, na której zawsze można polegać. Usłysz w swoim sercu głos Boga – niewyczerpane źródło pokoju i nadziei. Książka zawiera fragmenty Pisma Świętego oraz krótkie medytacje na każdy dzień.

Autor: S. BOŻENA MARIA HANUSIAK – pustelnica Archidiecezji Krakowskiej, autorka książek: Bóg Ojciec mówi do ciebie, Maryja mówi do ciebie, Modlitewnik do św. Józefa, Różaniec z orędziami Maryi oraz Ja Jestem.
Wydawca: esprit
Rok wydania: 2022-04-11
Opis fizyczny:
ISBN / ISSN: 978-83-66859-92-0
Oprawa: zintegrowana
Wydanie:
https://www.esprit.com.pl/856/Serce-Jezusa-mowi-do-twojego-serca.html

Album

Bardzo ciekawe albumowe wydanie na temat NSPJ.
Dużo ciekawych fotografii, ale nade wszystko ciekawa treść. Synteza kultu NSPJ. Ujęta bardzo ciekawie. Począwszy od biblijnych podstaw, aż do zakonów i stowarzyszeń szerzących ten kult. Warto przeczytać, warto posiadać taką pozycję i warto podarować komuś w prezencie, bo bardzo pięknie wydana ta pozycja.

Autor: świecki człowiek z parafii Łagiewniki
Wydawca:
Rok wydania:
Opis fizyczny:
ISBN / ISSN:
Oprawa:
Wydanie:
https://arystoteles.com.pl/pl/p/Najswietsze-Serce-Jezusa/631

Marcin Dybowski

Wybór katolickich modlitw i rozważań zebrany z tradycyjnych modlitewników i książek z XIX i pierwszej połowy XX w. Godzina Święta – nabożeństwo, nocne czuwanie, jedna z najpiękniejszych praktyk wynagradzających Panu Jezusowi za nasze grzechy. Nabożeństwo to związane jest z kultem Najświętszego Serca Jezusowego, które Pan Jezus objawił św. Małgorzacie Marii Alacoque w 1673 roku, zalecając ustanowienie święta Najświętszego Serca Pana Jezusa, Komunię Świętą wynagradzającą w I-piątki miesiąca oraz praktykowanie nocnego czuwania zwanego Godziną Świętą.
O ile w dzisiejszych czasach, mamy świadomość czym są tzw. „I-piątki”, tak nabożeństwo „Godziny Świętej” zostało niemal całkowicie zapomniane. W jednej z starych książek (wydanej w 1936 r.) odnajdujemy taki zapis świadczący o ogromnej popularności wspomnianego nabożeństwa:
„Dziś nabożeństwo Godziny Świętej znane jest w świecie całym. Uczestniczą w nim Papieże – z całą wspaniałością urządzają je wszystkie Kongresy Eucharystyczne – wprowadzono je do wszystkich prawie parafii, domów zakonnych i podobnych instytucji katolickich – wydawane są Przewodniki Godziny Świętej w prawie w każdym języku”.
W niniejszej książce zebrano stare, tradycyjne, zapomniane modlitwy i rozważania dotyczące Godziny Świętej oraz modlitwy mające charakter wynagradzający, książkę ozdobiono pięknymi ilustracjami. Mamy nadzieję, że uda się przybliżyć i ponownie rozpowszechnić, to prawie całkiem zapomniane, a jakże piękne nabożeństwo praktykowane tak licznie przez naszych przodków. Wierzymy, że i nam – katolikom żyjący w XXI w. – również uda się spełnić prośbę Pana Jezusa.

Wydawca: Wydawnictwo ANTYK Marcin Dybowski
Rok wydania: 2021
Opis fizyczny: str. 192, złocone brzegi i złocenia na okładce, w środku bardzo dużo pobożnych ilustracji z dawnych modlitewników, format 12,5 cm x 18,5 cm
ISBN / ISSN: 978-83-945648-1-0
Oprawa: okładka twarda
Wydanie: Wyd. 1
https://sklep.antyk.org.pl/p,godzina-swieta-nabozenstwo-wynagradzajace-zalecone-przez-pana-jezusa-objawione-sw-malgorzacie-marii-alacoque,7003.html

Czytanki czerwcowe

KS. WIESŁAW PIETRZAK SCJ

Po zakończeniu rozważań na temat Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które ukazały się w tomiku „Uczyń serca nasze według Serca Twego”, pragnę zaproponować nowy cykl rozważań na miesiąc czerwiec.

Tematem naszych medytacji będą Obietnice, jakie zostawił św. Małgorzacie Marii Alacoque Pan Jezus, gdy w XVII wieku objawiał jej tajemnice Swego Serca.

Na początek krótka historia życia tej wielkiej świętej, objawień jakie ta święta przeżyła i wreszcie spisanych obietnic, jakie przekazała nam historia Kultu Serca Jezusowego.

W kolejnych rozważaniach przejdziemy już do poszczególnych obietnic, aby przybliżyć ich treść. Dla lepszego zrozumienia postanowiłem, że każde rozważanie będzie miało dwie części. W pierwszej postaram się pokazać teologiczną wymowę obietnicy, aby w następnym rozważaniu, w drugiej części podać praktyczny wymiar, sens, wymagania i konsekwencje jakie płyną z poszczególnych obietnic.

Niniejsza publikacja może stanowić doskonałą pomoc w przeżywaniu nabożeństw czerwcowych, jak również pierwszych piątków miesiąca. Zapraszam do lektury i dzielenia się z wiernymi tymi treściami, które mam nadzieję zbliżą nas wszystkich do najświętszego Serca Pana Jezusa.

ks. Wiesław Pietrzak SCJ

Wydawca: Wydawnictwo Księży Sercanów
Wydanie: pierwsze
Rok wydania: 2021
Oprawa miękka
Format: 125 mm x 195 mm
Waga: 156 g
Stron: 144
ISBN: 9788375196016
http://wydawnictwo.net.pl/1552/Czcicielom-Mego-Serca-obiecuje.htmlRecenzja:
Nowa książka napisana przez ks. Wiesława Pietrzaka SCJ próbuje pomóc w przeżywaniu zbliżenia się do Serca Jezusowego szczególnie w miesiącu czerwcu, proponując rozważania opierające się na obietnicach danych św. Małgorzacie Marii Alacoque. Autor używa podwójnej formy tych obietnic. Jedne, które są wyrażone w formie oficjalnej i drugie w formie ludowej. Dało to możliwość przeprowadzenia podwójnej medytacji jak to autor określa chciał „pokazać teologiczną wymowę obietnicy, aby w następnym rozważaniu, w drugiej części podać praktyczny wymiar, sens, wymagania i konsekwencje jakie płyną z poszczególnych obietnic”. Dało to możliwość napisania 24 rozmyślań. Wraz z rozmyślaniem wstępnym, rozmyślaniami o Godzinie świętej, Adoracji wynagradzającej, Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, Arcybractwie Straży Honorowej i Nabożeństwach czerwcowych mamy do dyspozycji rozmyślania na każdy dzień czerwca. Warto sięgnąć po tę pomoc szczególnie w czasie, gdy na nowo uroczyście dokonujemy aktu oddania się Najświętszemu Sercu Jezusowemu.
ks. Zdzisław K. Huber SCJ

Ks. Franciszek Wielgut SCJ

Zapraszam na krótkie chwile rozważań o litanii, którą Jan Paweł II nazwał Litanią Serca. Zrodziły się one z wewnętrznej potrzeby, kiedy znalazłem się w izolacji z powodu zakażenia koronawirusem. Postanowiłem wtedy przez cały miesiąc czerwiec publikować codziennie w mediach społecznościowych krótkie rozważanie do każdego z wezwań Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Niech teraz pomogą Tobie wniknąć w głębię tajemnicy swojego serca i Serca Boga.
ks. Franciszek Wielgut SCJ
Wydawca: Wydawnictwo Księży Sercanów
Rok wydania: 2021
Oprawa miękka
Format: 125 mm x 195 mm
Waga: 125 g
Stron: 112
ISBN: 9788375196023
http://wydawnictwo.net.pl/1554/Litania-Serca.html


Recenzja:
Litania Serca, nowa pozycja książkowa proponowana nam do zbliżenia się do Najświętszego Serca Jezusowego. Napisana przez księdza Franciszka Wielguta SCJ, ojca duchownego w naszym sercańskim Seminarium Misyjnym. Jak sam autor mówi, powstała ona z potrzeby serca. Ciekawe jak historia zamyka swoje koło. Litania, która powstała w czasie jednej epidemii dla szukania ratunku, staje się obiektem refleksji i rozważania dla osoby w izolacji z powodu innej pandemii kilka wieków później. „Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa zrodziła się z potrzeby błagania Go o pomoc w pilnej potrzebie. Przy okazji wezwania do tej litanii nabierały coraz bardziej treści teologicznych, by pokazać głębię tajemnicy Serca Boga”. 33 wezwania, które składają się na tę litanię chcą nam dać lepsze zrozumienie Serca Jezusa, które pała do nas niezmierną Miłością. W zaprezentowanych rozważaniach na temat poszczególnych wezwań tej litanii jak puzzle układają się przemyślenia autora i innych osób, świętych, filozofów i poetów, w medytacje na temat wezwań do Serca Jezusowego. Czym jest to Serce, które medytuje autor? Przede wszystkim Sercem Boga, który nas miłuje bez granic i jest ciągle dla nas otwarte. Ciekawym jest zwrócenie uwagi na biblijne rozumienie serca. „Zupełnie inaczej wygląda prawda biblijna na temat serca. W języku hebrajskim „serce” to samo wnętrze człowieka, szeroko pojęte. Ono zawiera uczucia, ale oprócz nich skupia w sobie wspomnienia, myśli, zamiary i decyzje. Jest to centrum każdego z nas. Serce w Biblii oznacza po prostu całą osobę”. To rozumienie serca wcale nie jest dalekie od ciągle na nowo odkrywanej funkcji fizycznej naszego serca. Intuicyjnie wyczuwają to filozofowie, jak np. przytaczany przez ks. Wielguta Blaise Pascal który zauważył, że „Serce ma swój porządek, rozum ma swój, płynący z zasad i dowodów; serce ma inny”. Wyczuwamy to sami, gdy skonfrontujemy nasze uczucia z wyrachowaniem: „Serce podpowiada jedno, a rozum drugie” podpowie nam mądrość ludowa. Jak się okazuje, i rozumienie biblijne, wyczucie filozofów i mądrość ludowa są zgodne ze stanowiskiem naukowców. Serce czuje i rozumie. Komórki nerwowe będące częścią serca, tworzą mózg, który pamięta przechowując różne przeżycia i doświadczenia. Dlatego zauważono, że niekiedy osoby po transplantacji serca mają wspomnienia innej osoby, zmieniają swoje nawyki, zmienia się ich osobowość. Ciekawym może być tutaj zachęta Boga zawarta w księdze Ezechiela: „I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała” (Ez 36,26). Do naszej własnej przemiany wystarczy zaakceptować Serce, które na daje Bóg z całymi pokładami Jego Miłości. Warto wziąć do ręki tę książkę, szczególnie w miesiącu czerwcu, w którym zbliżamy się do dającego się nam Serca Jezusa. Ciekawe, krótkie medytacje mogą pomóc nam zbliżyć się do otwartego dla nas Serca Boga.
ks. Zdzisław K. Huber SCJ


Ksiądz Józef Gaweł SCJ

Ksiądz Józef Gaweł SCJ w swojej książce przypomina, w jaki sposób nasi ojcowie czcili Boże Serce, oddawali i poświęcali Mu siebie, swoje rodziny i parafie. W jaki sposób wiązali swoje życie i nadzieje z Najświętszym Sercem Jezusa. Wyrazem głębokiego przeżywania tego nabożeństwa było trzykrotne poświęcenie naszej ojczyzny Bożemu Sercu w latach: 1920, 1921, 1951. Dopełnieniem tych poświęceń, a równocześnie wyciągnięciem wniosków z wiary przeżywanej w ten sposób, była uroczystość obchodzona w 2016 roku w Krakowie–Łagiewnikach. Rozważania mogą być wykorzystywane jako czytanki w czasie nabożeństw czerwcowych oraz jako pomoc w osobistej refleksji dla kapłanów, osób konsekrowanych i wiernych świeckich, a zwłaszcza czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Wydawca: Wydawnictwo Księży Sercanów
Wydanie: pierwsze
Rok wydania: 2019
Oprawa miękka
Format: 125×200
Stron: 152
EAN: 9788375195026
ISBN: 978-83-7519-502-6
http://wydawnictwo.net.pl/1470/SERCE-JEZUSA-NASZA-NIEZAWODNA-NADZIEJA.html

KS. MAREK PIEDZIEWICZ

Jezus Chrystus obiecał, że ci, którzy praktykują dziewięć pierwszych piątków miesiąca, nie umrą, nie będąc w stanie łaski uświęcającej. Odkąd Jezus objawił św. Małgorzacie Marii Alacoque swoje Serce rozpalone miłością do ludzi i zranione ludzkimi grzechami, a następnie przekazał obietnice związane z praktykowaniem nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusa, tysiące wiernych na całym świecie przystępują w pierwsze piątki miesiąca do sakramentu pokuty i Komunii świętej. Ta książka jest doskonałym przewodnikiem i nieocenioną pomocą dla tych, którzy już odprawiają pierwsze piątki, ale również dla tych, którzy zamierzają rozpocząć tę praktykę lub którzy nigdy o niej nie słyszeli. W pierwszej książki części autor przybliża historię objawień Jezusa, których doświadczyła św. Małgorzata Maria Alacoque, oraz omawia najważniejsze założenia kultu Najświętszego Serca Jezusa. Następnie szczegółowo objaśnia każdą z dwunastu obietnic, które Jezus Chrystus przekazał światu za pośrednictwem francuskiej zakonnicy.
Druga część publikacji to praktyczna pomoc w przygotowaniu do sakramentu pokuty. Czerpiąc z wieloletniego doświadczenia duszpasterskiego, ksiądz Marek Piedziewicz w sposób przekonujący i klarowny tłumaczy kolejne punkty Katechizmu i odpowiada na liczne pytania dotyczące tego tematu.
Dowiadujemy się m.in.:
• czym jest łaska uświęcająca, a czym grzech,
• jak właściwie przeżywać żal za grzechy,
• dlaczego i jak należy wyznawać grzechy,
• czym są rozgrzeszenie i pokuta,
• jak często się spowiadać i jak przygotować rachunek sumienia.
W kolejnej części autor omawia treść każdego z dziesięciu przykazań Dekalogu, a następnie proponuje rachunek sumienia dla dorosłych przed przystąpieniem do spowiedzi.
Wydawnictwo eSPe Kraków 2021
ISBN: 978-83-8201-083-1
format: 140×200, stron: 232, oprawa: miękka
http://kmt.pl/pozycja.asp?ksid=56187

KS. MATEUSZ SZERSZEŃ CSMA

Współczesny kult Serca Jezusowego przechodzi drogę oczyszczenia. Przestaje być jedynie religijnym sentymentalizmem i schematycznym przejawem pobożności ludowej. Jego kontemplacyjny wymiar sprzyja praktykowaniu pogłębionej formy modlitwy. Pomocą w zrozumieniu istoty tego nabożeństwa służą rozważania zawarte nowej książce ks. Mateusza Szerszenia. Ich celem jest umiejscowienie kultu Serca Pana Jezusa na tle konkretnych przykładów i wydarzeń historycznych. Znajdują się w nich świadectwa konkretnych ludzi, inspiracje z literatury światowej, wypowiedzi medialne i fragmenty z dokumentów Kościoła.
Wydawnictwo Michalineum Marki 2021
ISBN: 978-83-7019-714-8
format: 130×210, stron: 152, oprawa: miękka
http://kmt.pl/pozycja.asp?ksid=55727

O. JÓZEF AUGUSTYN SJ, KS. HENRYK CIERESZKO

Czas trwania: 6 godz. 10 min

Skupienie rekolekcyjne Serce Jezusa. Ukojenie serc naszych bpa Henryka Ciereszki oraz Józefa Augustyna to szczere świadectwo wiary i miłości.

Autorzy, sięgając do swojego duszpasterskiego i osobistego doświadczenia, zapraszają do kontemplacji przebitego Serca Jezusa. Dzięki niej możemy przeczuć zło grzechu, który zdolny jest ugodzić Syna Bożego, oraz poznać nieskończoną głębię miłości Boga-Człowieka; to ona wybawia nas ze wszystkich naszych nieprawości. W przebitym Sercu Jezusa jest nasze przebaczenie, uzdrowienie, pocieszenie i ukojenie.
Wydawnictwo WAM Kraków 2021
ISBN: 5900759109977
http://kmt.pl/pozycja.asp?ksid=55713


ŁUKASZ KLECZKA SDS

Jezus zaprasza nas do tego, by stanąć przed Nim w prawdzie. On zna nasze radości i sukcesy, nasze porażki, zmęczenie i trud, naszą siłę i słabość. Mówi nam: „Przyjdźcie wy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”. Chce, byśmy stawali przed Nim bez fałszu i udawania. Czy pamiętamy o tym? A może traktujemy spotkanie z Jezusem jak wizytę w gabinecie, który nazywa się Kościół? I przychodzimy do Niego tylko wtedy, gdy jesteśmy chorzy. Jezus jest kimś więcej. On jest przyjacielem.
Kontemplacja Serca Jezusa jest kontemplacją miłości; jest spoglądaniem, patrzeniem, nasycaniem się po to, by wejść w głębię, by przez kontemplację odnaleźć swoje miejsce w Sercu Jezusa.
Wydawnictwo Salwator Kraków 2013
ISBN: 978-83-7580-351-8
format: 120×180, stron: 126, oprawa: miękka
http://kmt.pl/pozycja.asp?ksid=35996

O. MAREK WÓJTOWICZ SJ

Kult Serca Jezusowego jest nieustannie żywy. Zwracający się ku niemu wierni doświadczają autentycznej bliskości Boga, który do końca umiłował ludzi. Odkrywają moc pomagającą zerwać z grzechem oraz spojrzeć na siebie i innych oczami Boga – bez potępiania, z miłością.

Ojciec Marek Wójtowicz przygląda się poszczególnym wezwaniom Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odwołuje się do Pisma Świętego oraz nauczania ważnych postaci Kościoła, takich jak Jan Paweł II, kard. Stefan Wyszyński, Siostra Faustyna czy Małgorzata Maria Alacoque, i pomaga zgłębić tę piękną, ważną dla narodu polskiego modlitwę.
Wydawnictwo WAM Kraków 2021
ISBN: 9788327719096
format: 125×195, stron: 240, oprawa: miękka
http://kmt.pl/pozycja.asp?ksid=55765


Rekolekcje zawierzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

KS. MATEUSZ DUDKIEWICZ, MAREK ZAREMBA

Zawierz się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i obudź swoją wiarę!

Święty Jan Paweł II mówił, że Serce Jezusa nadaje rytm Kościołowi. Czy na co dzień słyszymy Jego bicie? Dwa serca to wyjątkowe rekolekcje, które otwierają na prawdziwe życie wiarą według Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez trzydzieści trzy dni ks. Mateusz Dudkiewicz i Marek Zaremba rozważają wezwania Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uczą nas, jak żyć zgodnie z pięcioma tajemnicami: wdzięczności, Eucharystii, obietnicy, wynagradzania i apostolstwa. Owocem tych rekolekcji jest zawierzenie się Najświętszemu Sercu, dzięki któremu możesz doświadczyć wypełnienia obietnic objawionych przez Pana Jezusa św. Małgorzacie Alacoque.
Wydawnictwo Esprit Kraków 2021
ISBN: 978-83-66407-94-7
format: 145×205, stron: 320, oprawa: miękka
http://kmt.pl/pozycja.asp?ksid=55568


Pan Jezus zechciał, aby nabożeństwo ku czci Jego Najświętszego Serca miało przede wszystkim charakter ekspiacyjny, wynagradzający za grzechy, które najbardziej ranią Boże Serce. Każdego, kto je podejmie, będzie uwrażliwiało na wszelką nieprawość i niegodziwość oraz motywowało do walki z własnym grzechem, który tak bardzo oddziela nas od miłości Boga. Jest też niezwykłym zaproszeniem do zjednoczenia naszego serca z Sercem Jezusa i zachętą do odpowiedzi na Jego niewyobrażalną miłość ku nam.

Publikacja jest bogatym zbiorem różnorodnych modlitw, aktów strzelistych, rozważań i pouczeń przeznaczonych na nabożeństwo pierwszych piątków miesiąca. Wyjaśnia ich znaczenie i podaje obietnice związane z tym nabożeństwem. Zawiera refleksje zaczerpnięte od różnych świętych i odpusty.
Wydawnictwo Promic Warszawa 2021
ISBN: 978-83-7502-892-8
format: 100 x 148, stron: 64, oprawa: miękka
http://kmt.pl/pozycja.asp?ksid=56091


Nabożeństwo pierwszych piątków miesiąca.

100. rocznica poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

345 lat temu św. Małgorzata Alacoque, wizytka z Paray-le-Monial, w czterech objawieniach otrzymała od Pana Jezusa niezwykłe przesłanie Jego Najświętszego Serca oraz dwanaście obietnic zapowiadających szczególne łaski Bożego miłosierdzia. Wśród nich znajduje się wielka obietnica związana z nabożeństwem pierwszych piątków miesiąca. To nabożeństwo - pisze św. Małgorzata - jest ostatnim wysiłkiem Jego miłości i będzie dla ludzi jedynym ratunkiem w ostatnich czasach. Dziewięć pierwszych piątków miesiąca to koło ratunkowe rzucone człowiekowi, aby dostępował odpuszczenia grzechów, przebaczenia i uzdrowienia.

3 czerwca 1921 roku pasterze Kościoła katolickiego dokonali w Krakowie poświęcenia narodu polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

W 100. rocznicę tego wydarzenia, 11 czerwca 2021 roku podczas Mszy świętej o godz. 18.00 w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Kopernika w Krakowie, abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP, wraz z całym episkopatem dokona ponowienia tego aktu.
Wydawnictwo AA Kraków 2021
ISBN: 978-83-7864-331-9
format: 120 x 160, stron: 64, oprawa: miękka
http://kmt.pl/pozycja.asp?ksid=55547


Opr. Anna Olechno

„Dusze moich przyjaciół, przybliżcie się z ufnością! Nie lękajcie się niczego. (…) Macie dziś szczęście brania udziału w godzinie czuwania. Jeżeli się ogrzewacie przy płomieniach mego Boskiego Serca, to dlatego, ze was wyróżniłem - bez żadnej waszej zasługi! (…)
Przybądźcie do mnie i w cieniu nowego Getsemani - tabernakulum - podzielcie się ze mną uczuciami przyjaźni. Chcę otworzyć przed wami moje Boskie Serce…”(z tekstu sł. Bożego o. Mateo na godzinę świętą)

„…Wreszcie, jest jeszcze jeden, pełen słodyczy, aspekt tej godzinnej modlitwy. (…)Godzina święta jest czasem, w którym jednocząc się z cierpiącym Chrystusem, jednoczymy się zarazem z Jego Matką”. (z zachęty duchowej o. Wawrzyńca Marii Waszkiewicza)

Książka zawiera ponad 30 tekstów do rozmyślań na godzinę świętą autorów uznanych, świętych i mistyków ubiegłych wieków oraz wstęp i liczne dodatki (m.in. rozważania drogi krzyżowej, zegar Męki Pańskiej, przestrogę św. Teresy od Jezusa oraz 33 dni z Sercem jezusowym i artykuł o jego kulcie).
Wydawnictwo: Rosa Mystica
Ilość stron: 340
Rok wydania: 2021
Tania książka


Autorzy: ks. Walerian Swoboda SCJ, ks. Filip Badurski, s. Joanna Franciszka Węgrzyn OVM, s. Maria Bernadeta Wysocka OVM, Natalia Gorczowska, Elżbieta Jodzińska

Godzina Święta jest nabożeństwem polegającym na godzinnym rozważaniu męki Zbawiciela w Ogrodzie Oliwnym. Zbiór zawiera 33 różne teksty nabożeństwa, które pozwolą przygotować się do przeżycia pierwszego piątku w duchu wynagrodzenia. Publikacja przeznaczona jest zarówno dla osób należących do Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ, dla których odprawianie Godziny Świętej to jeden z podstawowych obowiązków członkowskich, jak i dla każdego, kto pragnie pogłębić własną duchowość poprzez kontemplację męki Chrystusowej.

Poszczególne Godziny Święte zostały przyporządkowane do czterech kategorii. Centralną postacią pierwszego rozdziału pt. Wpatrzeni w Chrystusa jest Pan Jezus i Jego modlitewne zmagania w ogrodzie Getsemani. Rozważania z rozdziału drugiego pt. Problemy współczesnego człowieka zgłębiają mękę Chrystusową w Ogrójcu w kontekście wyzwań, które stoją przed żyjącymi obecnie chrześcijanami. W rozdziale trzecim pt. Ramię w ramię ze świętymi zebrano Godziny Święte oparte na tekstach napisanych przez świętych i błogosławionych związanych z kultem Bożego Serca. W ostatnim rozdziale pt. Z kalendarza liturgicznego umieszczono rozważania przeznaczone do odprawiania w poszczególnych okresach roku liturgicznego.
https://www.strazjezusa.pl/ksiazki/id-424


KS. PROF. ANDRZEJ ZWOLIŃSKI

Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa została zainicjowana około 1689 roku w nurcie kultu Serca Jezusa (…). Tekst tej Litanii jest dotąd używany podczas nabożeństw pierwszych piątków miesiąca i nabożeństw czerwcowych. - ze Wstępu
Wydawnictwo SPES Kraków 2021
ISBN: 9788365829580
format: 190 x 120, stron: 228, oprawa: twarda
http://www.kmt.pl/pozycja.asp?ksid=56562

JÓZEF GAWEŁ SCJ (ks.)

Rozważania poświęcone Litanii do Bożego Serca mogą być wykorzystywane jako czytanki w czasie nabożeństw czerwcowych. Mogą także być pomocą w osobistej refleksji dla kapłanów, osób konsekrowanych i wiernych świeckich, czcicieli Bożego Serca. Niech odmawiane wezwania litanijne pomagają nam wyrażać miłość i cześć wobec Boskiego Serca. Niech będą pomocą w kontemplacji niepojętej miłości Serca Pana Jezusa. Ceńmy i kochajmy tę modlitwę – „jest to równocześnie modlitwa uwielbienia i autentycznego dialogu (…). Modlitwa ta, odmawiana i rozważana, staje się prawdziwą szkołą człowieka wewnętrznego: szkołą chrześcijanina” (św. Jan Paweł II).
W książce tej znajdują się dwie nowe litanie do Serca Pana Jezusa, których autorem jest o. Bertolis SJ. Są one przeznaczone do prywatnego odmawiania. Jestem przekonany, że pomogą one czcicielom Serca Jezusowego w pogłębieniu pobożności i miłości do Bożego Serca.


Autor: ks. Józef Gaweł SCJ
Wydawca: Wydawnictwo Księży Sercanów - Dehon
Rok wydania: 2016
Opis fizyczny: stron: 144
ISBN / ISSN: 978-83-7519-378-7
EAN: 9788375193787
Oprawa: miękka
Wydanie:
http://wydawnictwo.net.pl/1228/DO-SERCA-TWOJEGO-UCIEKAMY-SIE.html

Rozważania o Litanii do NSJ

ZYGMUNT PODLEJSKI

Gdy po lekturze rozważań po raz kolejny wrócimy do Litanii do Najświętszego Serca Jezusowego, okaże się, że odkryjemy w niej coś zupełnie innego. Słowa dotąd obojętne, „pokryte patyną” ożyją. Takie jest przesłanie książki ks. Zygmunta Podlejskiego – ma nam ułatwić zrozumienie wezwań, jakie zanosimy w czerwcowe dni do Serca Jezusowego. Rozważania okażą się pomocą dla każdego, kto chce znaleźć odpowiedź na pytanie, jakie jest Serce Jezusa. Ksiądz Podlejski podpowiada – Serce Jezusa jest przede wszystkim Miłością. Podkreśla to każde wezwanie Litanii. Najważniejsze jest, aby „zagłębiać się w tajniki serca Chrystusa, by i nasze serca Jezus uczynił choć trochę podobne do swego”.

Wydawca: Wydawnictwo Księży Sercanów
Seria: 250. rocznica święta NSPJ
Wydanie: drugie
Rok wydania: 2015
Oprawa miękka
Format: 125×200
Waga: 146 g
Stron: 128
EAN: 9788375193138
ISBN: 978-83-7519-313-8
http://wydawnictwo.net.pl/1083/SERCE-JEZUSA.html

Zobacz zbiór książek i akcydensów w sercańskim Wydawnictwie DEHON

 • biblioteka_serca.txt
 • ostatnio zmienione: 2024/05/24 11:14
 • przez zkhuber