dziela_dot_nspj

Jakie będzie nasze Sercańskie zaangażowanie?

Na 11 czerwca 2021 r. zaplanowano uroczyste ponowienie Aktu Oddania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa całej naszej Ojczyzny, wszystkich rodzin i każdego z nas. Będzie to miało miejsce w 100-lecie tego Oddania, którego dokonali Księżą Biskupi w Krakowie w duchu wdzięczności za odzyskanie niepodległości. Będzie to miało miejsce także w 100 letnią rocznicę poświęcenia Bazyliki Serca Bożego Ojców Jezuitów w Krakowie. Ojcowie Jezuici przygotowali materiały duszpasterskie, które otrzymał każdy ksiądz proboszcz.
Proponowane materiały
Dodatkowo przygotowana Nowenna dla Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa przez Siostrę Bernadetę – wizytkę, może posłużyć także i nam w naszym przygotowaniu. Wykorzystano w niej teksty ks. Józefa Gawła SCJ.
Nowenna przed Uroczystym oddaniem się Sercu Jezusa.


W ramach obchodów 100. rocznicy tego wydarzenia, jako Polska Prowincja Zgromadzenia Księży Sercanów, pragniemy 11 czerwca 2021 roku dokonać uroczystego aktu poświęcenia naszej Prowincji Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Do tego doniosłego aktu, pragniemy się przygotować, zarówno indywidualnie, jak i wspólnotowo. Niech pomocą do tego będzie broszurka „Wszystko dla Ciebie, Najświętsze Serce Jezusa”. Została ona wydana do użytku wewnętrznego. Może pomocą będzie również wersja elektroniczna w wersji epub, mobi lub pdf. Niech pogłębi osobistą więź ze Zbawicielem oraz otworzy nasze serca na miłość Jego Boskiego Serca.

Historyczny akt poświęcenia się polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Sercanów Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
Kazanie wygłoszone przez ks. Eugeniusza Ziemanna SCJ w czasie Mszy świętej poświęcenia się polskiej Prowincji SCJ.


jako kontynuacja „Sercańskiego Ośrodka Krzewienia Kultu Najświętszego Serca Jezusowego” zapoczątkowanego przez ks. Jerzego Wełnę SCJ, jest specjalnym zaangażowaniem się naszego sercańskiego Zgromadzenia do propagacji Kultu Najświętszego Serca Jezusowego. Ks. dr Damian Płatek SCJ proponuje na nowo przyjrzenia się dzialaniom i możliwością tego dzieła.
Strona internetowa Centrum

Jednym z dzieł podjętym Sercańskie Centrum Duchowości są rozważania na Pierwsze piątki miesiąca, które mogą pomóc w przygotowaniu i przeżyciu spotkania z Sercem Jezusowym w ten dzień.

Poświęcenie Polski Sercu Pana Jezusa 11 czerwca 2021 r. i co dalej? - ks. dr Eugeniusz Ziemann SCJ (zobacz artykuł).

Duchowość Serca Jezusa pokazuje, Kim jest Bóg - ks. dr Stanisław Gruca SCJ, dyrektor Straży Honorowej NSPJ w diec. sosnowieckiej (zobacz artykuł).

Osobiste poświęcenie się Sercu Jezusa podczas rekolekcji parafialnych i stacjonarnych dla świeckich i duchownych - ks. dr Gabriel Pisarek SCJ, dyrektor Domu Rekolekcyjnego – Przystań dla rodzin (zobacz artykuł).

  • dziela_dot_nspj.txt
  • ostatnio zmienione: 2022/09/06 11:38
  • przez zkhuber